Hakkımızda - Mavihayat Nedir? - İletişim

Kayıt ol | Giriş     

  Anasayfa Tüm
Mavi Turlar
Mavi Yolculuk
Erken Rezervasyon
Balayı İçin
Mavi Yolculuk
Antalya Merkezli
Mavi Turlar
Ekonomik
Mavi Yolculuklar
Yunan Adaları
Mavi Tur
Online
Otel Rezervasyonu
 

Mavi Yolculuklarda Sıkça Sorulan Sorular

Yazar: Tahir Dinç | Kategori: Deniz Turizmi

Mavi Yolculuğa katılmayı düşünen sevgili misafirlerimiz, aşağıdaki kısımda mavi yolculuklara ilk defa katılacaklar için önemli bazı bilgileri soru cevap şeklinde paylaştık. Bu bilgiler ışığında turunuzdan daha fazla keyif almanız için bazı önemli püf noktalar bulunmaktadır. İlk defa tura katılacaksanız aşağıdaki soru – cevaplar içinize yarayabilir.

 Sizde Sorun : Merak ettiklerinizi iletişim kısmından sorabilirsiniz.

Genel Bakış

Neden Mavi Yolculuk?

Turizm sektöründe; Mavi yolculuk, gerçek bir dinlenme,hala keşfedilmemiş yerleri görme, deniz, tarih ve doğayla içice olma, kendinize tam anlamıyla zaman  ayırma, büyük şehirlerin gürültüsünden uzak sakin koylarda vakit geçirme fırsatı sunar.

Nasıl kendime en uygun tekneyi seçebilirim?

Öncelikle bazı bilgileri bilmemiz gerekiyor. Tarih ve tatil süresi, kişi sayısı, bütçeniz ve hatta hayalleriniz bile. Bundan sonrası bize ait. Aborda Yatçılık Ekibi size en uygun tekne ve programı hayallerinize de uygun şekilde sunacaktır. Ana sayfada ki hızlı yer sorma/rezervasyon butonu size bu konuda yardımcı olacaktır.

Nasıl Tekne Kiralayabilirim?

Seçtiğiniz Tekne veya Programın size uygun ödeme şekil ve şartlarını seçerek kesin rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Bununla ilgili daha ayrıntılı bilgiyi ofisimizden alabilirsiniz.

Nasıl Ödeme Yapabilirim?

Kabin kiralama için kredi kartı, banka havalesi ve nakit; Özel tekne kiralamalarında ise, banka havalesi ve nakit ödeme  alternatifleriniz bulunmaktadır.

Mavi Yolculuk İçin En Uygun Mevsim Hangisidir?

Türkiye’de Mavi Yolculuk sezonu Nisan ile Ekim ayları arasındaki perioddur. Fakat en yoğun dönem Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bize göre bir dinlenme fırsatı olan Mavi Yolculuk’ a koyların kalabalık, havanın oldukça sıcak olduğu bu aylarda değil, koyların  sakin ve havanın biraz daha serin fakat su sıcaklığının en yüksek olduğu  Haziran ve Eylül aylarında çıkmak daha uygundur. Bunların dışında  Mayıs ve Ekim ayları aynı tekneleri çok daha ucuza kiralamanın dışında, size mükemmel bir yelkenle seyir zevki, yürüyüş ve balık avlama fırsatı sunar.

Yemeklerde ki menüde neler mevcut?

Eğer Tekne kiralamaya karar verdiyseniz; size göndereceğimiz alışveriş listesini doldurarak bize iletmeniz , aynı zamanda nelere alerjiniz olduğunu veya hangi yemekleri sevmediğinizi bildirdiğiniz takdirde aşçımız size en uygun menüleri hazırlayacaktır.
Eğer Kabin kiralamaya karar verdiyseniz; yine bize nelere alerjiniz olduğunu bildirseniz, planlı olan günlük menülerimizde değişiklik yapabiliriz. Menülerimizde dünya da sayılı mutfaklardan olan Türk mutfağından çeşitli sebze ve et yemeklerini  bulacaksınız.

Tekne Seçerken Dikkat Edilecek Hususlar?

Öncelikle Teknenin yeni değil bakımlı olması önemli. Yapım yılının belirleyiciliği yok. Teknenin fiyatı, büyüklüğü ve donanımı ile orantılı. Ancak teknenin büyüklüğünün ve ödediğiniz ücretin artması memnuniyetinizin de aynı oranda artacağının garantisi değil. Bu nedenle beklentilerinizi turu düzenleyen şirkete olabildiğince ayrıntılı olarak iletin.

Yanınıza Almanız Gereken Şeyler:

Her şeyden önce bir fotoğraf makinesi. Mavinin ve Yeşilin binlerce tonunun buluştuğu, tarihle iç içe Ege ve Akdeniz kıyıları fotoğraf meraklılarını mutluluktan sarhoş edecek.
Tekne üzerinde zamanın büyük bölümü mayo ile geçiyor. Karaya çıkışta yapılacak yürüyüşler için spor ayakkabısı,serin akşamlar için tişört,pantolon ve şort almak yeterli. Mevsime göre akşam saatleri için hırka alınabilir.
Havlu yedek mayo, güneş kremi ve gözlüğü, terlik, şapka ve özel ilaçlarınızı almayı unutmayın.
Bunun yanında, yanınıza koca bavullar almayın.Kamaraya sığdıramazsınız.Battaniye,pike,çarşaf,ve yüz havluları teknede bulunuyor.
Mavi Yolculuk, kitap okumak için çok uygun ortam sunuyor. Kitaplarınızı yanınıza almanız iyi olur.
Çalmak istediğiniz kaset ve cd’lerinizi teknelerde bulunan müzik setlerinde çalabilirsiniz.

Ulaşım Yolları
Nasıl Geleceksiniz?

*Hava Yolu İle: Bodrum için Bodrum Havalimanı; Marmaris veya Fethiye için ise Dalaman Havalimanını kullanabilirsiniz. Dalaman Havaalanı Fethiye’ye sadece45 km., Marmaris’e 90 km uzaklıktadır. THY, Onurair ve Pegasus Havayollarınınn İstanbul’dan ve Ankara’dan her gün Dalaman Havaalanına seferi bulunmaktadır.

*Kara Yolu İle: Özel aracı ile gelenler Fethiye’ye Marmaris,Dalaman yönünden ulaşabilirler. Antalya yönünden gelenler ise Korkuteli üzerinden yayla yolunu tercih ederek 3 saatte Fethiye’ye ulaşabilirler. Tabii istanbul’dan direk gelen misafirlerimiz Afyon, Burdur üzerinden yaklaşık 7 saatlik yolculuğu göze almak zorundalar.

*Otobüs ile: Otobüs ile İstanbul, Ankara ve İzmir’den Bodrum, Marmaris Fethiye’ veya Göcek’e rahat bir yolculuktan sonra kolayca ulaşabilirsiniz. Otobüs ile ortalama İstanbul’dan tüm kalkış yerlerine 9, Ankara’dan 9-10, İzmir’den ise 4-6 saatte ulaşabilirsiniz. Bir uyarı; Turizmin yoğun olduğu dönemlerde bilet bulma sıkıntısı yaşanabilir. Aşağıda Otobüs firmalarının telefonları belirtilmiştir.

Kamil Koç
Taksim +90(212) 252 72 23-24
Kadıköy +90(216) 349 86 48
İst/Kargo +90(212) 658 00 84
Ankara +90(312( 224 17 00
İzmir +90(232) 486 34 95
Fethiye +90(252) 6120266

Pamukkale
Taksim +90(212) 245 29 46
Kadıköy +90(216) 336 54 13
İst/Kargo +90(212) 658 22 31
İzmir +90(232) 484 08 00
Antalya +90(242) 247 16 00
Fethiye +90(252) 6141451

Metro
İstanbul +90(212) 6583232
Ankara +90(312) 2240012
İzmir +90(232) 4720222
Fethiye +90(252) 6141748 – 6144238

Ulusoy
Taksim +90(212) 252 37 87
Kadıköy +90(216) 336 93 66
İst/Kargo+9 0(212) 244 12 71
Ankara +90(312) 286 53 30
İzmir +90(232) 441 71 50
Samsun +90(362) 431 61 61
Marmaris +90(252) 413 02 63
Fethiye +90(252) 6123737

Aktiviteler

Turda iken Hangi  Sporlar ve Aktiviteleri Yapabilirim?

 *Su Kayağı:Çoğu teknemizde bulunan kayak takımları ve sürat motoru ile bu aktiviteyi kolayca yapabilirsiniz.
*Jet Ski: Saatlik,günlük veya haftalık olarak kiralayabileceğiniz jet ski ile doyumsuz bir zevk yaşayabilirsiniz.
*Sörf:Yine çoğu teknemizde bulunan sörf en kolay ve zevkli sporlardan biri olmakla beraber tatilinizi daha zevkli hale getirecektir.
*Rafting:Dalaman Çayı’nda rafting ve mangal keyfi herkezin hayatında en az bir kez denemesini tavsiye ettiğimiz çok keyifli bir spor.Bize önceden bildirdiğiniz takdirde size uygun rotada bu sporu yapma imkanı sunabiliriz.
 *Diving:Toplu dalışlarda kişi başı 30 € dan başlayan fiyatlarla günde 2 kez dalış yapma fırsatı,tatilinizi bölmeden tatilinizin içinde size bir spor fırsatı daha…
*Paragliding:Dünyanın en iyi uçuş parkuru sayılan Fethiye Babadağ’dan, Ölüdeniz’in Mükemmel manzarası eşliğinde paragliding fırsatı.Uygun rotada sizin için hazırladığımız  bu aktivite 2000m den yaklaşık 55 dk.havada kalarak Ölüdeniz’in plajında sona erecektir.

Kurallar

Güverte de uyulması gereken yazılı olmayan kurallar:

Güvertemize hoş geldiniz der, hepinize mutlu bir tatil dileriz. Tüm yolcularımızın eğlenebilmesi için bilgilerinize bazı ip uçları sunuyoruz.

AYAKKABILAR: Lütfen teknede ayaklarınıza hiçbir şey giymeyiniz. Halatlara, lomboz kenarlarına, donanım kablolarına, zemin kapılarına, uskur ve pervanelere kişisel güvenliğiniz ve yaralanmaları önlemek için dikkat ediniz.
SİGARA İÇMEK: Kabinlerde sigara içilmez çünkü çok tehlikelidir ancak güvertede serbesttir. Yangın önlemi olması açısından lütfen kabin kapılarınızı kilitlemeyiniz. İsterseniz değerli eşyalarınızı kaptana teslim edebilirsiniz (makbuz karşılığı).
GÜVERTEDE: Güvertedeki tüm eşyanıza dikkat edin, çünkü rüzgar bazen çok güçlü olabilir. Güverteden denize uçan şeyler hakkında mürettebat sorumlu tutulamaz. Yolculuk, hava, rüzgar, demirleme yeri hakkında kaptanınızın kural ve kararlarına uyun ve mürettebat teknenin seyriyle meşgul olurken güvenli bir yere oturun.
SICAK SU: Su, teknenin motoruyla veya gazlı ısıtıcıyla ısıtılıyor olabilir. Motorla ısıtılan teknelerde, motor çalışmaya başladıktan hemen sonra su ısınır ve uzun saatler boyu sıcak kalır. Eğer gazlı sistem söz konusuysa mürettebata haber verdiğinizde sistemi çalıştırırlar ve su ısınır.
TUVALET KAĞIDI: Lütfen tuvalet kağıtlarınızı çöp kutularına atınız yoksa dar borular ve filtre sistemi bloke olacaktır. Çöp kutuları günlük olarak mürettebat tarafından boşaltılacaktır.
YEMEKLER: Tüm yemekler arka güvertede servis yapılacaktır. Zaman çizelgesine göre yemek zamanları değişebilir ancak bunu kaptan size bildirecektir.
İÇECEKLER: Kabin kiralamalarında tekneye dışarıdan alkollü ve alkolsüz içecekler getirmeyiniz. Tüm bu içecekleri teknenizin barından temin edebilirsiniz. Mevcut olmayan içeceklerle ilgili teknenin kaptanıyla görüşünüz. Teknelerimizde bütün hafta içtiğiniz içeceklerin yazıldığı bir içecek listesi mevcuttur. Tur sonunda bu listeye göre hesaplanan tutarı teknenin kaptanına nakit olarak ödeyebilirsiniz.
IŞIKLAR: Kabininizde değilken ışıkları söndürünüz, böylece teknenin aküsü korunmuş olur ve kabininize sivrisinekler girmez.
LOMBOZLAR: Tekne hareket halindeyken kabinizdeki lombozları kapalı tutunuz, böylece yatak ve eşyalarınızın ıslanmasını önleyebilirsiniz.
SU SPORLARI: Lütfen teknenin görüş alanı içinde bulunun ya da birine nereye gittiğinizi söyleyin ki bir zorlukla karşılaştığınızda yardımın size ulaşması kolay olsun.
DALMA ve ATLAMA: Motor çalışırken dalmayın ve tekneden atlamayın. Kaptan manevra yapabilir ve sizi göremeyebilir. Kendi güvenliğiniz için motor durana ve yüzme merdiveni indirilene kadar lütfen bekleyin. Direklere tırmanmayın ya da direklerden atlamayın.
LASTİK BOT: Her teknede bir lastik bot vardır. Bu bot sadece güvenlik veya kurtarma amaçlı olarak mürettebattan biri tarafından kullanılabilir.
CAN YELEKLERİ: Güvenliğiniz için kabininizde can yelekleri bulacaksınız.
BAHŞİŞLER: Gezi sonunda mürettebata bahşiş vermek yat dünyasının bir geleneğidir. Eğer aldığınız hizmetten memnunsanız kaptana bahşiş verebilirsiniz. Bu para mürettebat arasında eşit olarak paylaştırılacaktır.
Sonuçta, yolculuktan alabildiğine zevk almanızı istiyoruz, bu sebeple guletle ilgili soru, problem veya istekleriniz olursa kaptanla konuşmaktan çekinmeyin. Önceden tahmin edilemeyecek sebeplerle kısa bir bildirimle gezi planınız değişebilir, tüm konularda kaptanın kararının bağlayıcı olduğunu hatırlayınız.

Şimdi arkanıza yaslanın ve tayfalar halatları toplasınlar, iyi yolculuklar !.

Önemli : Mavi yolculuklara ilk defa katılmayı düşünen misafirlerimiz Sıkça Sorulan Sorulara kısmına göz atmanızı tavsiye ederiz.


1 | Behcet Kale

Nisan 22nd, 2012 at 04:37

Avatar

Selamlar
28-Temmuz ve 4 Agustos arasi, en az 11 kisi en fazla 18 kisi olarak mavi yolculuk yapmak istiyoruz. Yemek ve icecekleri biz almak istiyoruz. Bu sartlara uygun konforlu bir tekne fiyatinizi bize acele bildirirseniz memnun oluruz.

Behcet kale

2 | Caglar Cam

Temmuz 5th, 2012 at 22:29

Avatar

Merhaba!
19-Temmuz Persembe gününde bir özel yat gezisis yapmak istemistim. Evlilik teklifi icin 4 saatlik kiralik uygun ve konforlu bir yat kiralamak istiyorum. Yemegi dahil ve bir garson olmasi mecbur. Bir zahmet en kisa zaman icinde fiyati ve mümküniyeti bildirebilirmisiniz?
Saygilar!

Caglar Cam

3 | MELİH ARSLANTAŞ

Ekim 17th, 2012 at 01:01

Avatar

21 EKİM PAZAR GÜNÜ İÇİN GECE YAT KİRALAYIP GÜZEL BİR YEMEK EŞLİĞİNDE EVLENME TEKLİF ETMEK İSTİYORUM BANA FİYAT KONUSUNDA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ BİDE KİMİ ARAMAM LAZIM İLETİŞİM İÇİN ?BANA NUMARA VERİRMİSİNİZ ?

4 | ali

Nisan 30th, 2013 at 08:46

Avatar

Selamun aleyküm
Arkadaşlar şuan ben bu hastalığı yaşıyorum %85 düzeldi yüzümde 2şekilde çıktı sağ cenemin altında kuru deri bozuklugu seklinde birde sol yanagimda sivilce olarak basladi ve yayildi sonra deride sakal kalmadi sivilcede kalmadı o bölgede sakalda kalmadı duzwlmwye başladı şuna inanın doktorların verdiği ilaclar hic işe yaramadı emin olun tahriş olan bölgeyi kanatıp aktardan aldıgim yakıcı değisik bi sirke suyunu kanayan bölgeye pamuklu cubukla degdirmek surediylw kendimi tedavi ettim.yavuzali78@hotmail.com

5 | ali

Nisan 30th, 2013 at 08:48

Avatar

Selamun aleyküm
Arkadaşlar şuan ben bu hastalığı yaşıyorum %85 düzeldi yüzümde 2şekilde çıktı sağ cenemin altında kuru deri bozuklugu seklinde birde sol yanagimda sivilce olarak basladi ve yayildi sonra deride sakal kalmadi sivilcede kalmadı o bölgede sakalda kalmadı duzwlmwye başladı şuna inanın doktorların verdiği ilaclar hic işe yaramadı emin olun tahriş olan bölgeyi kanatıp aktardan aldıgim yakıcı değisik bi sirke suyunu kanayan bölgeye pamuklu cubukla degdirmek surediylw kendimi tedavi ettim. yavuzali78@hotmail.com 05443722723

6 | mehmetgölpunar

Eylül 3rd, 2013 at 03:53

Avatar

mavitur a eşimle katılmak istiyorum ilkkez böyle bir macera ya katılcam fakat pasaport ve vize işlemleri ile bilgi verirmisiniz lütfen

7 | İlker GÜÇLÜ

Mayıs 13th, 2014 at 07:02

Avatar

Selamlar,
Nişanlım ile katılmak istiyorum, rezervasyon ve tarih ile ayrıntılı bilgi ve fiyat verirseniz sevinirim.

8 | Cenk Mercanoğlu

Haziran 11th, 2014 at 03:44

Avatar

merhaba ,
biz ailece 24 mayıs 2014 tarihli Marmaris-göcek-fethiye-marmaris turuna katıldık. Katıldığımız ilk mavi tur olması nedeniyle mavi tur ile ilgili bilmediğimiz bir çok şeyi öğrenme fırsatımız oldu.Yalnız özellikle belirtelim; yıllarca boşuna tatil amaçlı gittiğimiz otellerde zaman harcamışız. Binlerce kişinin bir arada kullandığı aynı kirli deniz , hep aynı ortam , aynı taş , duvar ve mimariyi görmek küçük bir alana sıkışmak mavi tur ile kıyaslandığında gerçekten çok yavan kaldı gözümüzde.(üstelik bir gecelik herşey dahil otel fiyatına 1 hafta tam pansiyon mavi tur yapılabiliyorken) her sabah farklı bir koyda uyanmak , yemyeşil bir fuana ile sarılmış dingin koyları izlemek ve yalnızca deniz yolu ile gidilebilen sakin büklerin tertemiz sularında yüzebilme ayrıcalığının hazzı bambaşkaydı.
Tüm bu olanakları doğru bir acenta , güzel bir tekne ve gerçekten harika insanlardan oluşan bir mürettebatla bir araya gelince gerçekten unutulmaz bir tatile dönüşüyor yaşadıklarınız. Biz, öncelikle çok iyi bir kaptan ve mükemmel bir insan olan ,bizi her an eğlendiren , güler yüzü , sohbeti , aile havasını yaşatması , herşeyin kusursuz olması için çabalaması nedeni Erdal Kaptan ‘ a yattaki tüm yolcular gibi minnet borçluyuz. Eksiksiz hizmetleri , konukseverliği sempatik tavırları nedeniyle fulya hanıma , efendiliği , teknedeki tüm yolcuların rahatlığı için hiç durmadan çalışması ve herkesin ihtiyaçlarını önceden sezerek talep etmeden yerine getirmesiyle Denizhan ‘a teşekkür borçluyuz.
Tüm bunların dışında rezervasyondan , yata yapılacak transfere , kişisel ihtiyaçlardan , mevsimsel tedbirlere kadar her ayrıntı ile bizzat ilgilinen , mavi yolculuk sırasında tekneyi bizzat arayarak yolcuların durumunu, ihtiyaçlarını , eğlenip eğlenmediklerini soran , tur bittikten sonra bile arayarak memnun olup olmadığımızı denetleyen firma yetkilisi Cem Bey in de kusursuz hizmet anlayışı ve iş aşkı nedeniyle takdiri hakettiğini düşünüyorum.
Müşteri gözünden tavsiye isteyen veya mavi tur boyunca çekilen muhteşem manzara resimlerini merak edenler için telefonum : 0 533 474 23 81
Son olarak mavi turun hayatımız boyunca en çok hatırlayacağımız tatil olmasını sağlayan aborda yatçılığa , Cem Bey e , Erdal Kaptan ‘a , Fulya Hanım ‘a ve Denizhan Bey ‘ e tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. gelecek yıl yeniden görüşmek dileğiyle.
Mercanoğlu ailesi

 

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın

Arşivler

İpucu

Devamlı güncellenen mavi hayat sitesinde sizde kendi başınızdan geçen gezi anılarını paylaşabilirsiniz. Kendi işletmeniz veya beğeninizi kazanmış bir işletmeyi de Mavi Hayat üzerinden bilgi arayanlara aktarabilirsin Kendi içeriginizi eklemek için burayı tıklayınız.

Mavi Yolculuk Takvimi

Kasım 2017
P S Ç P C C P
« Tem    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Uzun süreler neler yapacagımızı düşündük sonunda sırasıyla sağlık, elektronik sigara ve saç dökülmesinden sonra Tatil sektörüne giriş yaptık. Tatil sektöründe de Mavi Hayat kısmına yani Deniz Tatil sektörüne yönelecegiz. Bu zamana kadar en ender bilgileri paylaştıgımız sitede Deniz Yolculukları hakkında en detaylı derlemeler sizlerle olacak.

Fotograf

823e91176a7ebb68693253b62f4819af.gif b62bebb58df1c548b1fff33685288bf1.gif 303697b141b8b0ee06e8cb8796789cdc.gif

Gallery

img02.jpg mavi_yolculuk_bodrum_10.jpg

Son Yorumlar

.

Tüm Hakları © Mavihayat 'a Aittir · Geri Bildirim
Kullanım Koşulları | İletişim | Tatil | Taze Bilgiler | Editör Girişi
2004 - 2012 Mavi Yolculuk ve Deniz Turizm Merkezi