Hakkımızda - Mavihayat Nedir? - İletişim

Kayıt ol | Giriş     

  Anasayfa Tüm
Mavi Turlar
Mavi Yolculuk
Erken Rezervasyon
Balayı İçin
Mavi Yolculuk
Antalya Merkezli
Mavi Turlar
Ekonomik
Mavi Yolculuklar
Yunan Adaları
Mavi Tur
Online
Otel Rezervasyonu
 

09 Tem, 2009

İzmir Otogar

Yazar by: Tahir Dinç Kategori: Turizm Döküman

Her hangi bir nedenden dolayı İzmir Otogar ile alakalı olarak bir bilgiye ihtiyaçınız olduysa bunu İzmir Otobüs İşletmeleri A.ş İZOTAŞ‘a sorabilirsiniz. İzotaş müşteri hizmetleri sizlere her türlü konuda yardımcı olacaklardır. İzotaş hakkında daha fazla bilgi almak için yazının devamında ki bilgilere göz atabilirsiniz.

Yazinin devamini okumak icin tiklayin »

Etiketler:

04 May, 2009

Mavi Yolculuğun Kalbi Bodrum

Yazar by: Tahir Dinç Kategori: Deniz Turizmi|Turizm Döküman

Ülkemizin en fazla turist misafiri bulunan turizm başkentlerimizden birisidir. Aynı zamanda site konumuz olan deniz turizmi ile alakalı olarak Mavi Yolculuğun kalbi konumundadır. Bodrum tarih sahnesinde sık sık yönetim degişikliği yaşamasından dolayı bir çok kültürü içerisinde barındırmaktadır. 1970 yıllarda Turizm bakanlığının 1. öncelikli turizm bölgesi ilan etmesi ile turizm şehri olmaya başlamıştır. Kısaca Bodrum’u bir çok yanları ile irdeleyelim.

Yazinin devamini okumak icin tiklayin »

Etiketler:

07 Nis, 2009

Stajer Arayan Oteller

Yazar by: Tahir Dinç Kategori: Turizm Döküman

Otellerde Çalışma İster misiniz?

Turizm meslek yükokulu okuyan arkadaşların staj yapacakları yerleri belirlenmesinde yardımcı olmak için Mavi Hayat olarak bir hizmete başlıyoruz. Bu hizmetimiz sayesinde stajer öğrenci arayan otellere stajer bulmanın yanı sıra turizm okuyan öğrencilerde staj yapabilecekleri otel bulmuş olacaklardır.

Şu an kendi listemizde staja gönderdiğimiz yaklaşık 10 otel bulunmaktadır ve bu listemiz hızlı bir şekilde artmaktadır. Bu öğrenci dagılımını kendimiz manuel olarak listemiz aracılıgı ile yapıyoruz. Kendi listemizde kayıtlı olan öğrencilere staj yerinden ziyade yazın işçi sıkıntısı çeken otellerede çalışacak kişiler de bulmaya çalışıyoruz.

Yazinin devamini okumak icin tiklayin »

20 Mar, 2009

Türkiye’de Turizmin Gelişmesi

Yazar by: Tahir Dinç Kategori: Turizm Döküman

Bir kaç yazımızda turizm sektörü ile ilgili ödev hazırlayan arkadaşlara yeterince önem vermedigimizi farkettim. Bu konuda Mavi Hayat olarak ödev hazırlayan gelecegimiz olan öğrencilere yardımcı olabilmek için sitemizde “turizm ödevleri” hakkında bir konu açalım dedik. İlk etapda net ortamında bu zamana kadar paylaşılmış turizm ödevlerini derleyip ardından kendi bilgilerimiz ile ödevlere yardımcı olabilmektir.

Yazinin devamini okumak icin tiklayin »

Etiketler:

18 Mar, 2009

Atatürk’ün Turizme Bakışı

Yazar by: Tahir Dinç Kategori: Turizm Döküman

Hala İnternet Bilgilerimiz Çok Yetersiz!

Biraz önce şu posta yorumları ve önerileriyle bize destek veren büşra arkadaşımız önemli bir konuya değinmiş. Atamızın turizme bakışı acaba nasıldı? Turizm sektörü ile ilgili olarak yüzlerce makale okudum ve kendime aitte yüzlerce makale bulunmakta turizm alanında iyi bir birikimim mevcut fakat bu zamana kadar hiç bir yerde Atatürk’ün turizme bakış açısı konulu bir makale okumadım.

Yazinin devamini okumak icin tiklayin »

27 Oca, 2009

Türkiye Logoları

Yazar by: Tahir Dinç Kategori: Tatil Sektör|Turizm Döküman

TürkçeTürkiye’ye ait Türkçe dahil farklı 15 dilde yapılmış Türkiye logolarına yazının devamından ulaşabilirsiniz. Kültür ve Turizm bakanlığının yayınlamış oldugu bu logoları farklı dilde web tasarımı yapan arkadaşlar rahatca sitelerinde kullanabilirler. Bu şekilde ülkemizin tanıtımlarınada katkıda bulunmuş olurlar.

Yazinin devamini okumak icin tiklayin »

Etiketler:

Arşivler

İpucu

Devamlı güncellenen mavi hayat sitesinde sizde kendi başınızdan geçen gezi anılarını paylaşabilirsiniz. Kendi işletmeniz veya beğeninizi kazanmış bir işletmeyi de Mavi Hayat üzerinden bilgi arayanlara aktarabilirsin Kendi içeriginizi eklemek için burayı tıklayınız.

Mavi Yolculuk Takvimi

Kasım 2017
P S Ç P C C P
« Tem    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Uzun süreler neler yapacagımızı düşündük sonunda sırasıyla sağlık, elektronik sigara ve saç dökülmesinden sonra Tatil sektörüne giriş yaptık. Tatil sektöründe de Mavi Hayat kısmına yani Deniz Tatil sektörüne yönelecegiz. Bu zamana kadar en ender bilgileri paylaştıgımız sitede Deniz Yolculukları hakkında en detaylı derlemeler sizlerle olacak.

Fotograf

823e91176a7ebb68693253b62f4819af.gif b62bebb58df1c548b1fff33685288bf1.gif 303697b141b8b0ee06e8cb8796789cdc.gif

Gallery

img03.jpg 200467932-001 yunan-adalari-rezervasyon-turizm-tatil-seyahat1 zrodosplaj

Son Yorumlar

.

Tüm Hakları © Mavihayat 'a Aittir · Geri Bildirim
Kullanım Koşulları | İletişim | Tatil | Taze Bilgiler | Editör Girişi
2004 - 2012 Mavi Yolculuk ve Deniz Turizm Merkezi