Hakkımızda - Mavihayat Nedir? - İletişim

Kayıt ol | Giriş     

  Anasayfa Tüm
Mavi Turlar
Mavi Yolculuk
Erken Rezervasyon
Balayı İçin
Mavi Yolculuk
Antalya Merkezli
Mavi Turlar
Ekonomik
Mavi Yolculuklar
Yunan Adaları
Mavi Tur
Online
Otel Rezervasyonu
 

05 Ağu, 2008

Saç Dökülmesi ve Tatil Dönemi

Yazar by: Tahir Dinç Kategori: Eski Site|Tatil Sektör

Bir süre mavihayat sitemizde saç dökülmesi ile ilgili yazdıgımız şu yazıda saç dökülmesine en büyük etkilerin başında psikoloji geldigini söylemiştik. Psikolojik sorunlarınız sizi ciddi anlamda sizin vucudunuza saçtan daha fazla tahribat verecektir. Bu baglamda sizler bazı şeyleri kendinize dert etmeyi bırakmanız gerekiyor. Sağlıgınızı kontrol eden beyin vucudsal faaliyetleride kendi kontrolünde bulunduruyor.

Yazinin devamini okumak icin tiklayin »

Etiketler:

29 Haz, 2008

Restorex

Yazar by: Tahir Dinç Kategori: Eski Site

Saç dökülmesiyle alakalı son dönemlerde teknolojinin ve tıbın gelişmesi ile birlikte bir çok ürün çıkmaya başladı. Son dönemlerde Televizyon kanallarında da sık sık rastladıgınız Restorex isimli üründe bunlardan bir tanesi. Restorex ürünü hakkında sizleri bilgilendirmek için araştırmalar yaptık ve sizlere bazı derleme bilgiler edindik. Şu an güncel bakım setinin fiyatı 62.YTL civarında tabi bu yazıyı yazdıgımız süre 2008 haziran ayı ileri dönemlerde degişebilir. ( Yazının devamında Restorex ile ilgili bilgiler vardır )

Yazinin devamini okumak icin tiklayin »

18 Haz, 2008

Peruk Kullanimi ve Tarihi

Yazar by: Tahir Dinç Kategori: Eski Site

Peruğun kökeni İlkçağ ‘a dayanıyor. Bazen süslenme aracı bazen da statü simgesi olan peruk, Asur, Fenike, Yunanistan, Roma ve Mısır’da kullanıldı. O yıllarda insan saçından, bazen de insan saçıyla at kılı karışımından, ya da siyah koyun yünü ve bitkisel yağlar kullanılarak üretiliyordu. Sıcak yaz günlerinde saçlarını tümüyle kazıtan Mısırlılar, güneş ışınlarının olumsuz etkilerinden korunmak için, sokağa çıkarken başka, törenlere katılırken başka peruk takıyorlardı. Mısır’da saç biçimi, makam ve rütbe belirlediği için çok önemliydi. Bunu mezarlarında bulunan taraklar, saç tokaları, tıraş bıçakları ve aynalardan da anlıyoruz. Aynı sınıftan iki kişi, peruk takmakla kalmıyor, aynı zamanda birbirinden çok zor ayrılan saç modellerini tercih ediyorlardı.

Yazinin devamini okumak icin tiklayin »

18 Haz, 2008

Saç Dökülmesi ve Psikoloji

Yazar by: Tahir Dinç Kategori: Eski Site

Kişi psikolojisi ile fizyolojisi dogru oranti içerisindedir. Hatta kişi fizyolojisi bilinç altı kontrol mekanizması tarafından yönetilir. Beynimiz hemen hemen her türlü haraketimizi kontrol eder aslında vucud içerisimizi de beynin arka tarafında ki kontrol mekanizması yönetir. Buna biz direk karışamayız fakat salgıladıgımız hormonlar ile bu farkında olmadan bizi etkilemektedir.

Hersey Psikolojide baslar

Mavihayat

Yazinin devamini okumak icin tiklayin »

20 May, 2008

Rüya Saç Tabiri

Yazar by: Tahir Dinç Kategori: Eski Site

Rüya Saç Tabirleri şu şekilde sıralanmış. Rüyanızda güzel saçlar gördüyseniz veya kendi saçınızı güzel gördüyseniz hastaysanız hastalıgınızın geçegini. Eger hasta degilseniz hasta olup hastalıgınızın geçeçegine işaret eder. Eğer saç dökülmesi yaşadıysanız rüyanızda mevki kaybına ugruyacagınıza yorumlanır.

Rüyanızda saçlarınız kesiliyor ise bir iftiraya ugrayabilirsiniz yorumu yapılır. Kadın kendi saçını kesiyor ise kocası ile sorunlar yaşayacagını, eğer saçları uzuyor ise çoçuk sahibi olacagına yorumlanır.

Yazinin devamini okumak icin tiklayin »

Etiketler:

20 May, 2008

Peruk Resimleri

Yazar by: Tahir Dinç Kategori: Eski Site

Peruk Bilgi : Sacağınız ilk peruk saçınızın biçimine, rengine yakın olmalıdır. Bakımı oldukça kolay olan bir peruk seçin. Bütün peruklar profesyonel bir berber tarafından kesilebilirler. İnsan saçından yapılmış bir peruk almanızda şart değildir. Bazı sentetik elyaf saça gerçekten çok benzer. Yalnız, peruğun rengine gün ışığında bakın. Tellerin canlı, esnek olup olmadıklarını inceleyin. Sentetikler gerçek saçlardan daha çok işe yararlar. Çünkü bunların biçimi bozulmaz,teller çevreye tepki göstermez,bakımları da kolaydır. Peruk seçerken acele etmeyin. Başınıza iyi oturması, uyması gereklidir. Çok dar bir peruk yukarı doğru kayar, çok bol bir peruk ise başınızda döner.

Yazinin devamini okumak icin tiklayin »

Etiketler:

Arşivler

İpucu

Devamlı güncellenen mavi hayat sitesinde sizde kendi başınızdan geçen gezi anılarını paylaşabilirsiniz. Kendi işletmeniz veya beğeninizi kazanmış bir işletmeyi de Mavi Hayat üzerinden bilgi arayanlara aktarabilirsin Kendi içeriginizi eklemek için burayı tıklayınız.

Mavi Yolculuk Takvimi

Kasım 2017
P S Ç P C C P
« Tem    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Uzun süreler neler yapacagımızı düşündük sonunda sırasıyla sağlık, elektronik sigara ve saç dökülmesinden sonra Tatil sektörüne giriş yaptık. Tatil sektöründe de Mavi Hayat kısmına yani Deniz Tatil sektörüne yönelecegiz. Bu zamana kadar en ender bilgileri paylaştıgımız sitede Deniz Yolculukları hakkında en detaylı derlemeler sizlerle olacak.

Fotograf

823e91176a7ebb68693253b62f4819af.gif b62bebb58df1c548b1fff33685288bf1.gif 303697b141b8b0ee06e8cb8796789cdc.gif

Gallery

mula_fethiye_tatil.jpg tekne-guverte.jpg  greekislands2

Son Yorumlar

.

Tüm Hakları © Mavihayat 'a Aittir · Geri Bildirim
Kullanım Koşulları | İletişim | Tatil | Taze Bilgiler | Editör Girişi
2004 - 2012 Mavi Yolculuk ve Deniz Turizm Merkezi